Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czemu neony ledowe zdobywają obecnie tak dużą popularność

{Niewiele osób jest świadomych, że tak popularne neony mają już ponad 100 lat, bo pierwsze z nich pojawiły się na ulicach już na początku XX wieku. Tak więc widać, że neonowa reklama to duży kawałek historii, która tak naprawdę wcale nie uległa zakończeniu. Klasyczne neony są robione ze szklanych rurek napełnionych mieszanką różnych gazów. Zależnie od tego, jak wyglądał końcowy skład tej mieszanki, to otrzymywano różne kolory światła. Takie neony na ścianę czy też instalowane na dachach i konstrukcjach z pewnością robią duże wrażenie, lecz mają kilka dość istotnych wad. Po pierwsze ich produkcja jest dość pracochłonna, a oprócz tego z powodu użycia szkła nie nie są one bardzo wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne.

Przy jakiejś awarii czy uszkodzenia przeważnie takiego elementu nie dawało się naprawić, tylko należało zrobić nowy. Z takich też powodów wydawało się, że ten reklamowy nośnik zacznie powoli znikać z naszego krajobrazu, kiedy na rynku się pojawiła technologia z diodami LED. Ledy jako źródło oświetlenia przebojem się wdarły

Większość z nas kojarzy zapewne widoczne z daleka nocą barwne reklamy, które niczym innym nie są jak neonami. Od wielu lat ta reklamowa forma cieszy się bardzo dużym powodzenie i skutecznością, a dzisiaj dzięki nowym technologiom możliwości jej znacznie się zwiększyły. Klasyczne neony wykonane są z rurek szklanych napełnionych mieszaniną gazów szlachetnych. Jeżeli z każdego końca takiej rurki zostanie podpięte napięcie elektryczne, to pod wpływem wyładowań gaz w rurce będzie świecił w odpowiednim kolorze.

Zapewnia to niesamowite efekty, widoczne z bardzo daleka w każdych warunkach klimatycznych, ale sama produkcja neonów o takiej konstrukcji jest pracochłonna i trudna. Z powodu użycia szkła nie mają one też dużej odporności na mechaniczne uszkodzenia, z takich też powodów nie była to tania i łatwa do wykonania postać reklamy. Bardzo dużo się zmieniło dzięki ledowej technologii, jaka się pojawiła kilkanaście lat temu i zdobyła ogromną popularność. Takie neony led stały się świetnym zastępstwem dla dotychczasowych konstrukcji, praktycznie zupełnie je wypierając z rynku. Są znacznie tańsze, prostsze w produkcji, wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne i dają nieograniczoną ilość kolorów.

Napis ledowy jest umieszczony w plastikowej rurce, którą jest znacznie łatwiej zagiąć do dowolnego kształtu w stosunku do szkła, nie jest też ona narażona na uszkodzenie w przypadku jakiegoś uderzenia. Nowoczesne neony na ścianę zużywają znacznie mniej energii, co w obecnym czasie ma duże znaczenie, ta technologia umożliwia też użycie praktycznie każdego z kolorów, jaki sobie zażyczy klient.

Świetnie będą się sprawdzać zarówno w zastosowaniach wewnątrz obiektów, jak również za nimi, jak klasyczne neony. Firmy które się wyspecjalizowały w wytwarzaniu takich neonów gwarantują sporą elastyczność w zakresie wzornictwa czy wymiarów, dlatego też każdy zrobić może neon na zamówienie dokładnie taki, jaki będzie potrzebny. A który będzie ładnie świecił przez wiele kolejnych lat.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY