Dla niejednej osoby samochodowe felgi przypominają buty, w jakich się chodzi, to właśnie one mogą sporo powiedzieć o właścicielu. Rzecz jasna większość kierowców zupełnie się tym nie przejmuje, pozostając przy tym, co otrzymali w standardzie wyposażenia. Lecz jeśli pojawi się potrzeba zakupu nowego kompletu, przykładowo ze względu na używanie kół zimowych i letnich, to warto się trochę przy takim wyborze zastanowić. W sklepach jest bowiem taka ilość odmian felg, że bez specjalnych nakładów można sprawić, że pojazd będzie zupełnie inaczej wyglądał.

Po pierwsze należy sobie ustalić budżet, jaki będzie przeznaczony na nowy zakup. Najmniej kosztują stalowe felgi, ale w ich przypadku nie ma wielkich możliwości stylistycznych, chyba że ktoś zdecyduje się na założenie kołpaków. Znacznie więcej oferują pod tym względem felgi JR Wheels aluminiowe, jakie są dostępne w niezliczonej ilości wzorów. Ale też i kolorów, bowiem oferta wielu producentów obejmuje nie tylko same felgi concaver w kolorze srebrnym, lecz również i w wielu innych barwach.

Można też znaleźć firmy, jakie personalizują oferowane felgi według życzeń klientów, malując je na dowolny kolor. W przypadku takiego rozwiązania trzeba się liczyć z dodatkowymi kosztami, ale tym sposobem można idealnie zgrać kolo kół oraz nadwozia. Przy wyborze felg duże znaczenie ma ich kształt. Ten powinien być dobrany do rodzaju pojazdu, gdyż nie każdy spasuje do każdego auta. A jeśli się już takie superlekkie felgi SL02 zakupi i założy, to z wymienieniem może być sporo problemów.

Spora ilość posiadaczy samochodów decyduje się też na montaż felg z większą średnicą czy szerokością. Uważać przy tym trzeba na dwie ważne kwestie. Po pierwsze przy większych średnicach należy zastosować opony o niskim profilu, które zapewnią takie same właściwości jezdne jak oryginalne. Poza tym opony po montażu nie mogą nic wystawać poza karoserię, bo wtedy będzie to niezgodne z przepisami prawnymi i narazić się można na problemy przy spotkaniu z policją.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić

Informacje, jakie są potrzebne przy doborze konta osobistego

Wiadomości, które okazują się potrzebne przy doborze konta prywatnego obecnie można odnaleźć…

OŚWIETLENIE ROWERU ELEKTRYCZNEGO: PRZEWODNIK ZAKUPU I INSTRUKCJA MONTAŻU

Podświetlenie baterii: Jak działa lampa do e-bike’a? Zalety oświetlenia akumulatorowego. Wada: nakład…