Nieprzewidziany uraz dotknąć może każdego z nas. Nie trzeba wcale uprawiać jakiegoś sportu, bowiem nawet wchodząc po schodach można poważnie skręcić kostkę. Czasem także rodzaj danej pracy powoduje jakieś problemy z mięśniami i stawami, przykładowo mogą one zesztywnieć. We wszystkich przypadkach, jeżeli coś zaczyna się dziać z narządem ruchu, niezwykle przydatna może być fizjoterapia Poznań.

Fizjoterapeuci z dużym doświadczeniem za pomocą ćwiczeń i zabiegów mogą większość swoich podopiecznych postawić na nogi, niejednokrotnie w dosłownym tego słowa znaczeniu. O doborze poszczególnych metod decyduje przede wszystkim charakter występujących problemów, ponieważ w każdym przypadku co innego może być potrzebne. Po pierwsze niezwykle istotną rolę mają rozmaite ćwiczenia fizyczne.

Spora ich część ma za zadanie rozciągnąć ścięgna i mięśnie, żeby przywrócić im elastyczność i pozbyć się problemów z bólem. Inne mogą wzmocnić kończyny po kontuzji, co pozwala szybciej powrócić do odpowiedniej aktywności, a jednocześnie chroni przed ryzykiem ponownego urazu. Ale Poznań fizjoterapia to także rozmaite zabiegi przyspieszające procesy regeneracyjne i posiadające przeciwzapalne właściwości. Bardzo często wykorzystuje się w nich chociażby medyczne lasery, laseroterapia świetnie sprawdza się przy leczeniu mięśniobólów, nerwobólów czy kontuzji. Światło lasera o niewielkiej mocy łagodzi symptomy skręceń czy złamań, a poza tym znacznie przyspiesza gojenie.

Popularne również jest wykorzystanie pola magnetycznego, co działa przeciwbólowo, łagodząco i przeciwzapalnie. Zarówno pole magnetyczne jak i lasery są w zasadzie nieodczuwalne, dzięki czemu nie będą powodować żadnego dyskomfortu w czasie zabiegów. Ten można poczuć podczas terapii pradowej. Wykorzystuje się w niej elektrody położone na ciele, między którymi puszczony zostaje prąd o odpowiedniej mocy. Bardzo to przyspiesza to wchłanianie obrzęków i regenerację mięśni, a dodatkowo ma działanie przeciwzapalne. Przy większym natężeniu prądu czasem się pojawia lekkie szczypanie czy mrowienie, lecz nie jest to bardzo uciążliwe.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić

W jaki sposób można wspierać osoby, które żyją z uzależnionym

Najróżniejsze formy uzależnień, takie jak na przykład alkohol czy narkotyki, są bardzo…

O jakich rzeczach warto pamiętać przy pielęgnacji suchej skóry

Jednym z większych wyzwań podczas codziennej pielęgnacji jest przesuszona skóra. Niejednokrotnie występuje…

Informacje, jakie są potrzebne przy doborze konta osobistego

Wiadomości, które okazują się potrzebne przy doborze konta prywatnego obecnie można odnaleźć…