Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Istota informacji w sieci – w jakim miejscu wyszukiwać?

W dwudziestym pierwszym wieku nie można bagatelizować żadnej informacji. Nawet na pierwszy rzut oka błahe wiadomości są w stanie mieć wpływ na nasze życie. Należy dorównać kroku światu oraz być na bieżącą w praktycznie każdej dziedzinie. Konflikty polityczne, odkrycia medycyny, eksploracja kosmosu, na co dzień słuchamy o czymś nowym. Radio oraz telewizja informują nas jak możemy wpłynąć na przyszłość naszą oraz następnych pokoleń.

W dzisiejszych czasach dostęp do informacji jest bardzo bezproblemowy. Ogólnodostępny Internet, w którym odnajdziemy fakty ukazywane na bieżąco. Jesteśmy w stanie na żywo obejrzeć ważne zdarzenie na drugim końcu globu.

Telewizja też natychmiast przekazuje informacje o najistotniejszych wydarzeniach. Możemy także wybierać pośród kanałów tematycznych, traktujących o historii, naturze czy naukach ścisłych – znacznie więcej na www.mocwiedzy.com. Może wydawać się to dziwne, niemniej jednak nie we wszystkich państwach ludzie mają tak swobodny dostęp do informacji. W Korei witryny internetowe są cenzurowane. Przy utrudnionym dostępie do informacji, czujemy się jak odcięci od świata.

W następstwie tego obszerne oburzenie budzi napomknięta wcześniej sprawa cenzury. Władze Korei cenzurują wszystko, gazety, telewizję, radio. Nie zezwalają swoim obywatelom na pozyskiwanie informacji z zagranicy lub np. o faktycznym stanie gospodarki państwa. Wiadomości emitowane przez władze są z reguły fałszywe. My zaś, mając swobodny dostęp do środków przekazu sami decydujemy, co uznajemy za prawdziwe informacje, a w co nie wierzymy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY