W dwudziestym pierwszym wieku nie można bagatelizować żadnej informacji. Nawet na pierwszy rzut oka błahe wiadomości są w stanie mieć wpływ na nasze życie. Należy dorównać kroku światu oraz być na bieżącą w praktycznie każdej dziedzinie. Konflikty polityczne, odkrycia medycyny, eksploracja kosmosu, na co dzień słuchamy o czymś nowym. Radio oraz telewizja informują nas jak możemy wpłynąć na przyszłość naszą oraz następnych pokoleń.

W dzisiejszych czasach dostęp do informacji jest bardzo bezproblemowy. Ogólnodostępny Internet, w którym odnajdziemy fakty ukazywane na bieżąco. Jesteśmy w stanie na żywo obejrzeć ważne zdarzenie na drugim końcu globu.

Telewizja też natychmiast przekazuje informacje o najistotniejszych wydarzeniach. Możemy także wybierać pośród kanałów tematycznych, traktujących o historii, naturze czy naukach ścisłych – znacznie więcej na www.mocwiedzy.com. Może wydawać się to dziwne, niemniej jednak nie we wszystkich państwach ludzie mają tak swobodny dostęp do informacji. W Korei witryny internetowe są cenzurowane. Przy utrudnionym dostępie do informacji, czujemy się jak odcięci od świata.

W następstwie tego obszerne oburzenie budzi napomknięta wcześniej sprawa cenzury. Władze Korei cenzurują wszystko, gazety, telewizję, radio. Nie zezwalają swoim obywatelom na pozyskiwanie informacji z zagranicy lub np. o faktycznym stanie gospodarki państwa. Wiadomości emitowane przez władze są z reguły fałszywe. My zaś, mając swobodny dostęp do środków przekazu sami decydujemy, co uznajemy za prawdziwe informacje, a w co nie wierzymy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić

Upominki reklamowe – dlaczego warto o nich pomyśleć

Jedną z najważniejszych spraw w handlu jest przekonanie klientów, aby zdecydowali się…

Tapety 3D – ciekawy pomysł na wykończenie wnętrza swojego domu

Jeśli ktoś myślał, że standardowe tapety stały się wspomnieniem, to się mocno…

Wprowadzanie systemu ERP Zorius

Nowatorskie oprogramowanie ERP jakim jest Zorius.pl sprawdzi się bardzo dobrze w pełnym…