Każdy uczeń chodząc do szkoły musi mieć świadomość tego, że nauczyciele będą sprawdzać jego wiedzę. Jest na to kilka różnych możliwości, i tak naprawdę każdy nauczyciel sam będzie decydował o tym, jaką formę wybierze. Niejednokrotnie uczniowie muszą przykładowo udzielać ustnych odpowiedzi, co z jednej strony pozwoli zweryfikować dokładnie wiedzę danego ucznia, ale zabiera z drugiej strony mnóstwo czasu w czasie lekcji. Dużym zainteresowaniem także się cieszą wszelkie pisemne formy odpowiedzi, takie jak kartkówki czy sprawdziany, a także wszelkie zadania domowe. Jeśli chodzi o te ostatnie trzeba mieć jednak zaufanie do swoich uczniów że takie zadania zrobili rzeczywiście samodzielnie, co niestety często jednak nie będzie miało miejsca.

Przy kartkówkach i sprawdzianach ich postać zależy w dużej mierze od tego, co wymyśli nauczyciel. W części szkolnych regulaminów są co prawda zapisy dotyczące niektórych zasad i ustaleń związanych z tym tematem, ale sam czas czy postać to już indywidualna decyzja pedagoga. Pamiętać przy należy, że kartkówki przeważnie obejmują weryfikację bieżącego materiału, natomiast sprawdzian to przeważnie jakiś cały dział. To przekłada się też na jego ważność, z reguły bowiem ocena z niego będzie miała duży wpływ na ocenę końcową. Przy dużej części przedmiotów na napisanie starczy jedna lekcyjna godzina, lecz niekiedy mogą to być dwie z rzędu. Przeważnie sprawdzian zapowiedziany zostaje odpowiednio wcześnie, wraz z dokładnym wyszczególnieniem zagadnień, jakich będzie dotyczył.

Da to możliwości i czas na to, aby się dobrze przygotować, a uczniowie mają tu parę możliwości do wyboru. W pierwszej kolejności mają oni możliwość korzystania z notatek, jakie robili na swoich lekcjach, ale także z książek do danego przedmiotu. Sporo uczniów sięga także często po różnego rodzaju materiały, jakie można znaleźć w internecie. Filmy z odpowiedziami na zadania czy też strony ze sprawdzianami to jedynie niektóre możliwości, jakie ma się do dyspozycji, dlatego warto z ich pomocą wesprzeć swoją naukę.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić

Orkiestra czy DJ – które z tych rozwiązań jest lepsze na wesele

Jeśli ktoś będzie planował swój wymarzony ślub to ma naprawdę sporo najróżniejszych…

O jakich rzeczach warto pamiętać przy wyborze szkoły pilotażu

Marzeniem wielu osób jest to, żeby pilotować własnoręcznie samoloty. Aktualnie marzenia te…

Fotobudka mająca do zaoferowania dużo gadżetów

GO4PHOTO dysponuje fotobudką, która będzie elementem centralnym wielu imprez. Jest to świetne…

O jakich atrakcjach warto pomyśleć przy planowaniu wesela

Odpowiednia organizacja wesela to bardzo duże wyzwanie logistyczne. Przecież każda para młoda…