Na naszych łąkach, polach i ogrodach rosną liczne rośliny, które przez wielu uważane są wręcz za szkodliwe chwasty. Właśnie w taki sposób traktowany jest często mniszek lekarski. Wielu osobom będzie się on kojarzył z delikatnymi dmuchawcami, które są tak lubiane przez dzieci. Ale niektóre osoby nie przepadają za nim, gdyż ze względu na to że rośnie bardzo szybko i ma dużo korzeni, to trudno się go pozbyć. Ale z drugiej strony mniszek jest chętnie zjadany przez zwierzęta roślinożerne, gdyż dostarcza im sporej ilości cennych składników.

Tak naprawdę przecież z wielu zalet mniszka od dawna korzysta medycyna naturalna, gdyż ta roślina ma w sobie sporo witamin, minerałów i rozmaitych związków. Do tej ostatniej grupy zaliczają się barwniki i flawonoidy, a z minerałów potas i żelazo. Lecz susz z mniszka bardzo dobrze się też nadaje do tego, żeby dodawać go zwierzętom, i to nie tylko takim które jedzą jedynie rośliny. Bardzo dobrze nadaje się on do suszenia, a z uwagi na to że jego występowanie jest powszechne, to w zasadzie będzie mógł go każdy może go pozbierać i wysuszyć. Oczywiście nie ma też żadnych problemów, żeby zakupić gotowy susz w jednym ze sklepów internetowych. Jedynie trzeba zwrócić uwagę na to, aby miał on dobrą jakość.

Jeśli będzie chodzić o wpływ mniszka na różne zwierzęta, to można tu wymienić parę rzeczy. Po pierwsze dzięki wspominanym witaminom i składnikom mineralnym pozytywnie wpływa on na zwiększenie odporności, chroniąc w dłuższej perspektywie czasu przed różnymi schorzeniami i chorobami. Ta cenna roślina ma właściwości oczyszczające, przez co jej dodawanie do karmy będzie oczyszczało z różnych toksyn i szkodliwych substancji. Z pewnością warto podawać go zwierzętom, które mają rozmaite problemy z układem pokarmowym, gdyż reguluje on procesy trawienne. Lecz również i osobnikom starszym, ponieważ pozytywnie wpływa na stawy i kości, pozwalając utrzymać je w dobrej formie. Niektóre związki zawarte w mniszku mają właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne, a na przykład pomaga w utrzymaniu zdrowej sierści.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić

Tapety 3D – czemu cieszą się taką popularnością

Jakiś czas temu liczne osoby twierdziły, że tapety powoli tracą rację bytu…

Ogród bądź działka jako kapitalne miejsce dla rodziny

Ogród to wymarzone miejsce odpoczynku dla wielu ludzi. Nie ma nic poprawniejszego…

O czym należy pamiętać przy zakupie przypodłogowych listew

Jeśli ktoś planuje ułożyć na podłodze panele czy deski, to pamiętać też…

Wózek widłowy najwyższej jakości – jakim sposobem go kupić?

Z trudem dziś byłoby sobie wyobrazić hurtownie czy magazyny, w których zabrałoby…