Podejmując decyzje o wypożyczeniu auta należy detalicznie oraz w miarę posiadanych dyspozycji technicznych sprawić stan techniczny auta. W pierwszej kolejności należy dokonać oglądu zewnętrznej karoserii auta pod kątem możliwych otarć lakieru, wgnieceń a także innych śladów uszkodzeń mechanicznych. Istotne jest także dokonanie sprawdzenia wyposażenia wozu w koło zapasowe oraz apteczkę.

Pomimo, że trudno jest dokonać sprawdzenia stanu technicznego detalów ukrytych, to jednak warto przed wypożyczeniem auta poprosić osobę obsługującą oraz szansę zrobienia krótkiej jazdy próbnej. W wypadku, gdy samochód posiada ewidentne i widoczne ślady uszkodzeń, wypada to zaznaczyć w protokole odbioru pojazdu bądź w umowie wypożyczenia – my rekomendujemy wypożyczalnia samochodów Radom. Tego rodzaju czynności pozwolą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji w momencie oddawania samochodu po upływie okresu zawarcia umowy o jego pożyczenie. W sytuacji, gdy w momencie zwrotu wozu do wypożyczalni, jej zatrudniony zakwestionuje stan techniczny pojazdu bądź ewentualne uszkodzenia mogące być skutkiem kolizji drogowej, zawsze wolno oprzeć się na treści protokołu lub też umowy.

Sprawdzenie stanu technicznego auta jest również wskazane po to, by w czasie jego użytkowania nie niepokoić się kłopotami powiązanymi z jego awarią oraz potrzebą wymiany na inny samochód zastępczy. Powyższe czynności należy zrealizować nawet w owym czasie, kiedy umowa wypożyczenia wozu zawiera klauzulę, iż auto jest ubezpieczone od następstw prawdopodobnych zdarzeń drogowych, a postać wypożyczająca nie ponosi z tego tytułu żadnej odpowiedzialności materialnej.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić

Informacje, jakie są potrzebne przy doborze konta osobistego

Wiadomości, które okazują się potrzebne przy doborze konta prywatnego obecnie można odnaleźć…

OŚWIETLENIE ROWERU ELEKTRYCZNEGO: PRZEWODNIK ZAKUPU I INSTRUKCJA MONTAŻU

Podświetlenie baterii: Jak działa lampa do e-bike’a? Zalety oświetlenia akumulatorowego. Wada: nakład…