Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Urządzenia do separacji tłuszczu – jak są zbudowane i na jakiej zasadzie funkcjonują

Chyba każdy, kto kiedykolwiek musiał walczyć z zatkanymi rurami bardzo dobrze wie, ile jest z tym problemów. Często przyczyną takiego zatkania są rozmaite tłuszcze, jakie po stwardnieniu przyklejają się do ścianek i blokują przepływ. Jeśli tych zanieczyszczeń będzie za duża ilość, to ostatecznie rura ulegnie zatkaniu, i trzeba będzie szukać specjalisty do jej udrożnienia. Żeby zapobiec takim sytuacjom przepisy obowiązujące u nas zabraniają wylewania do kanalizacji zanieczyszczeń, w jakich znajdują się rozmaite tłuszcze. Przede wszystkim to dotyczy różnego rodzaju firm zajmujących się gastronomią czy wytwarzających artykuły żywnościowe, gdzie rozmaitych tłuszczy całkiem sporo pojawić się może w wylewanych ściekach.

Firmy te są zobowiązane do tego, żeby odpowiednio oczyszczać ścieki, dlatego też stosować one muszą dedykowane urządzenia do tego. Przeważnie do takich zadań się stosuje różnego rodzaju separatory. Na rynku jest ich kilka różnych rodzajów, ale największą popularnością cieszą się jednokomorowe, które poza eliminacją tłuszczów powinny również zatrzymywać zanieczyszczenia w większym ciężarze. Stosunkowo łatwo się je instaluje, nie będą też potrzebować tak dużo wolnego miejsca jak reszta modeli. Są one oferowane w wielu różnych wielkościach, dlatego łatwo wybrać właściwą do tego, co się potrzebuje. Z uwagi na to, że separowany tłuszcz będzie pływał w górnej części zbiornika, to konieczny będzie regularny serwis separatorów.

Zależnie od ilości odprowadzanych ścieków i ich składu czyszczenie separatorów tłuszcz należy planować przynajmniej raz w miesiącu, a czasem nawet częściej. Serwis taki zrobiony być musi przez firmę mającą odpowiednie uprawnienia do tego, absolutnie nie może tego zrobić właściciel firmy lub jego pracownicy. Wynika to z tego, że do wywozu zgromadzonego tłuszczu jest potrzebny dedykowany samochód, a zanieczyszczenia te należy później w odpowiedni sposób utylizowane. Z tego też powodu dobrym pomysłem będzie stała umowa z jedną z firm świadczących takie usługi, wtedy łatwiej będzie rozplanować wizyty.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY