Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Witmaina A – dlaczego jest ważna i w jaki sposób ją przyjmować?

Witamina A nazywana jest zamiennie prowitaminą A, beta-karotenem oraz retinolem. Większe zapotrzebowanie na nią wykazują kobiety w ciąży, matki karmiące piersią oraz dzieci w okresie wzrostu. Obecna jest zarówno w produktach pochodzenia roślinnego, jak i zwierzęcego. Witamina A rozpuszcza się w tłuszczach, a więc jest gromadzona w tkance tłuszczowej oraz wątrobie.

Wykazuje działanie wspierające wydzielanie czynników wzrostu, regenerację naskórka i funkcje regulacyjne skóry, a także zapobiegające utracie wody z organizmu. Witamina A może okazać się pomocna w produkcji elastyny i kolagenu, czyli w poprawie jędrności, nawilżenia i elastyczności skóry. Stosowana jest w walce z trądzikiem, łuszczycą, atopowym zapaleniem skóry oraz fotostarzeniem. Niedobór witaminy A może powodować kurzą ślepotę, mniejszą odporność na infekcje, szorstkość skóry czy suchość gałki ocznej. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszej apteki.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY