Obecnie liczba oferowanych w sprzedaży projektów domów jednorodzinnych sprawia, że w zasadzie każdy prędzej czy później coś odpowiedniego dla siebie znajdzie. Klienci poza standardowymi budynkami coraz częściej wybierają również projekty domów do zabudowy bliźniaczej. To rozwiązanie od wielu lat jest dobrze znane, lecz obecnie z powrotem zaczyna się cieszyć dużą popularnością, warto zatem zapoznać się z jego zaletami i wadami.

W pierwszej kolejności bliźniaki mają wspólną jedną ze ścian, ale są dwoma niezależnymi lokalami. Również działka jest podzielona na dwie mniej więcej równe części, i przeważnie każda z nich będzie miała oddzielne ogrodzenie i bramę wjazdową. Taka konstrukcja pozwala przede wszystkim na niemałe oszczędności, związane zarówno z kupnem działki, jak również postawieniem budynku.

Jedna wspólna ściana oznacza mniejszą ilość potrzebnego materiału, ale też znacznie mniej prac wykończeniowych czy budowlanych. W całości inwestycji może się to przełożyć nawet na kilkanaście procent oszczędności, co w przypadku obecnych cen może już dać całkiem pokaźną kwotę. Następne oszczędności pojawiają się przy późniejszym użytkowaniu, chociażby na zmniejszonych rachunkach za grzanie czy niezbędne do wykonania remonty. Decydując się na taką opcję należy pamiętać, że bardzo blisko mieć się będzie sąsiada. Jeżeli się trafi ktoś nieciekawy, to takie sąsiedztwo może być mocno uciążliwe. Ale jeśli z sąsiadem żadnego problemu nie będzie, to taka bliska obecność może się bardzo przydać, na przykład do pilnowania domu przy wyjazdach.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić

Tapety 3D – czemu cieszą się taką popularnością

Jakiś czas temu liczne osoby twierdziły, że tapety powoli tracą rację bytu…

Ogród bądź działka jako kapitalne miejsce dla rodziny

Ogród to wymarzone miejsce odpoczynku dla wielu ludzi. Nie ma nic poprawniejszego…

Jakie pozytywne rezultaty ma podawanie zwierzętom mniszka lekarskiego

Na naszych łąkach, polach i ogrodach rosną liczne rośliny, które przez wielu…

Wózek widłowy najwyższej jakości – jakim sposobem go kupić?

Z trudem dziś byłoby sobie wyobrazić hurtownie czy magazyny, w których zabrałoby…