Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak wybrać tapetę pod względem motywu i koloru

Wybór klasycznej tapety to nie tylko motyw i kolorystyka, lecz również i odpowiedni podkład. Na dzień dzisiejszy kupujący mają ich parę do wyboru, różnią się one przede wszystkim właściwościami, lecz również i cenami.

Duże znaczenie na przykład ma to, do jakiego pomieszczenia tapeta mural kwiaty będzie kupowana, ale też jakość ścian, na jakich chce się ją nakleić. Tanie, co wcale nie oznacza najgorsze, są tapety na podkładach papierowych. Prosto się je przykleja, dobrze oddają kolory, ale mają też dwie główne wady.

Nie nadają się do zmywania, tak więc będą się sprawdzać jedynie w pomieszczeniach mniej narażonych na zabrudzenie, a poza tym potrzebują bardzo równych powierzchni ścian, gdyż są dość cienkie i zobaczy się spod nich każdą nierówność. Grubsze są podkłady z flizeliną, dzięki cienkiej warstwie tego materiału sprawdzają się znacznie lepiej na bardziej nierównych powierzchniach. Dodatkowo flizelinowe tapety dość często posiadają warstwę odporną na zmywanie, dzięki czemu łatwo jest zadbać o to żeby były czyste. Dużo bardziej odporne na wilgoć i wodę są tapety winylowe.

Dzięki wykorzystaniu w nich cienkiej winylowej warstwy bardzo dobrze się zmywają, można je stosować w łazienkach oraz kuchniach, a oprócz tego doskonale oddają kolory. Podejmując decyzję o zakupie tapet pamiętać też należy o zamówieniu odpowiedniego kleju, który jest dedykowany do konkretnego rodzaju podkładu. Najlepiej zrobić to za jednym razem, w zasadzie każdy tapeta na ścianę za łóżkiem powinien mieć w swojej ofercie kleje dopasowane do konkretnego podkładu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY