Epilacja laserowa to nowoczesny zabieg, którego celem jest trwale usunięcie niechcianego owłosienia. W trakcie zabiegu w użyciu jest wyjątkowy diodowy laser, jaki przykłada się do przestrzeni owłosionej skóry.

W trakcie zabiegu promień lasera przenika w głąb skóry na wskroś uszkadzając mieszek włosa, będący w stanie tak zwanego anagenu – znacznie więcej na depilacja laserowa katowice. Wskazaniem do użycia epilacji laserowej ma okazję być eliminowanie owłosienia z każdej części ciała ludzkiego z wyjątkiem wnętrza ucha i nosa, niemniej jednak do na ogół epilowanych partii ciała ludzkiego należą nogi i ręce, brzuch oraz klatka piersiowa, okolice ust oraz policzków czy miejsca intymne.

By skutecznie usunąć wszystkie cebulki włosów, zabieg należy zrealizować w ilości 3 – 5 razy. Przed zabiegiem potrzebuje się słusznego przygotowania – wymagane jest więc zgolenie wszystkich niechcianych włosów. Zabrania się także używania preparatów samoopalających.

Czas zabiegu uzależniony jest od wielkości powierzchni owłosionej skóry. Im pokaźniejsza powierzchnia skóry oddawanej epilacji, tym dłuższy czas zabiegu. Dla przykładu – epilacja nóg trwa mniej więcej 20 minut. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, nie potrzebuje w następstwie tego stosowania preparatów przeciwbólowych lub poddawania pacjenta znieczuleniu miejscowemu.

Bezpośrednio po jego wykonaniu pacjent nie podlega hospitalizacji i może powrócić do domu. Są jednakże pewne przeciwwskazania – zabrania się opalania oraz poddawania się zabiegom złuszczającym. Dla złagodzenia efektów zabiegu przez parę dni potrzebne jest stosowanie kremów łagodzących podrażnienia.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić

Upominki reklamowe – dlaczego warto o nich pomyśleć

Jedną z najważniejszych spraw w handlu jest przekonanie klientów, aby zdecydowali się…

Tapety 3D – ciekawy pomysł na wykończenie wnętrza swojego domu

Jeśli ktoś myślał, że standardowe tapety stały się wspomnieniem, to się mocno…

Wprowadzanie systemu ERP Zorius

Nowatorskie oprogramowanie ERP jakim jest Zorius.pl sprawdzi się bardzo dobrze w pełnym…