Moc ssania jest ważnym kryterium przy zakupie odkurzacza bezprzewodowego. Im trudniejsze do czyszczenia są powierzchnie w Twoim domu (wykładziny, dywany), tym bardziej warto wybrać odkurzacz o dużej mocy. Moc wyrażana jest w watach, ale nie zawsze jest dostępna w arkuszu danych. Do oceny mocy masz też napięcie akumulatora. Niektóre odkurzacze z wariatorem mocy mogą być używane zarówno na gładkich podłogach, jak i na trudnych powierzchniach.

Jak ważna jest głowica ssąca?

Kształt głowicy ssącej nie ma większego znaczenia. Prostokątny lub kwadratowy, pasuje do narożników i może być zastąpiony przez smukłą, mniej lub bardziej długą rurę ssącą, gdy chodzi o dostęp do trudnych miejsc. Z drugiej strony, bezprzewodowy odkurzacz pionowy jest przeznaczony do rutynowego czyszczenia pomieszczeń w domu, a nie raczej do zadań specjalnych, takich jak mycie samochodu.

Warto jednak sprawdzić, czy rowki w głowicy ssącej nie są zbyt szerokie i czy na wszystkich czterech stronach szczotki znajduje się włosie, co pomaga utrzymać optymalną siłę ssania.

Dlaczego warto wybrać odkurzacz bezprzewodowy Dyson?

Po prostu ten typ odkurzacza ma wiele zalet i niewiele wad. Główną zaletą odkurzacza bezprzewodowego Dyson jest oczywiście brak kabla. Funkcja ta pozwala na większą mobilność i dostęp do wszystkich części domu, nawet do schodów. Dla większej wygody wybierz odkurzacz z głowicą przegubową, która bez problemu przejdzie pod meblami. sprzęt agd – ciekawostki

Ten typ odkurzacza Dyson jest również lekki i ergonomiczny, co ułatwia jego obsługę. Wreszcie, jest łatwy do przechowywania, co jest idealne, jeśli nie masz pralni lub innego miejsca do przechowywania. Jedyne wady to moc, chyba że zdecydujesz się na najnowszy model. W rzeczywistości, oto kilka wskazówek, jak wybrać odpowiednią moc dla dobrego odkurzacza.

Autonomia użytkowania, ważne kryterium wyboru

Odkurzacz pionowy jest zasilany bateriami. Po pełnym naładowaniu akumulator zapewnia energię do użycia przez 15 do 50 minut w zależności od modelu. Ilość potrzebnego czasu zależy od wielkości domu i trudności powierzchni. 15 minut może wystarczyć w mieszkaniu z twardą podłogą, ale nie w domu z grubym dywanem! Co więcej, ta autonomia dotyczy użytkowania z najniższą mocą ssania. Korzystanie z dużej siły ssania urządzenia może znacznie zmniejszyć jego autonomię, czasami do zaledwie kilku minut.

Akcesoria

Jeśli szukasz jeszcze większej skuteczności na wykładzinach i dywanach, wybierz odkurzacz z silnikową szczotką obrotową Dyson. Zwykle można go usunąć, dezaktywować lub zmniejszyć jego prędkość, aby zadbać o twarde podłogi.

Porównaj również obecność innych akcesoriów: długiej lub krótkiej dyszy, przedłużenia kątowego, szczotki do podłogi, szczotki do włosów zwierząt domowych itp. Niektóre odkurzacze pionowe 2 w 1 są wyposażone w mały odkurzacz ręczny, który można wyjąć z głównego korpusu, aby wyczyścić stoły, blaty i małe zdarzenia.

Typ baterii wpływa na wagę i czas ładowania

Odkurzacze akumulatorowe mogą być wyposażone w dwa rodzaje baterii. Akumulatory NiMh są tańsze, cięższe i ich ładowanie może trwać nawet do dziesięciu godzin. Baterie litowo-jonowe są droższe, ale są też lżejsze i można je naładować w zaledwie cztery do sześciu godzin. Istnieją również akumulatory NMC, które są podobne w działaniu do akumulatorów Li-ion.

Wygoda odkurzacza bezprzewodowego

Odkurzacze akumulatorowe Dyson są znacznie łatwiejsze w obsłudze niż tradycyjne kanistry. Podczas użytkowania nie będziesz utrudniony ani ograniczony przez sznurek. Urządzenie jest atrakcyjne również ze względu na liczne przystawki, które czynią je bardzo wielofunkcyjnym. Oczywiście łatwo jest czyścić podłogi i dywany – nawet w pozycji pionowej. Można go również używać do czyszczenia materacy, kanap, a nawet klawiatury komputera – wszystkich miejsc, które mają tendencję do szybkiego gromadzenia się kurzu.

Co lepsze, możesz go użyć do umycia wnętrza swojego samochodu. W przerwach między zamiataniem nie trzeba szukać miejsca, by go odłożyć. Urządzenie posiada funkcję parkowania, dzięki której może stać samodzielnie. Po opróżnieniu Dyson, wyjmowana szufelka jest łatwa do czyszczenia. A jeśli chcesz wybrać model, który nie robi hałasu, skorzystaj z tego przewodnika po zakupie cichych odkurzaczy.

Czy Twój odkurzacz akumulatorowy jest wystarczająco zwrotny?

Przy wadze od 2 do 4 kg odkurzacz akumulatorowy jest stosunkowo lekki i można go pchać bez większego wysiłku. Ale waga to nie wszystko. Jeśli zależy Ci na optymalnej ergonomii, szukaj producentów, którzy kładą nacisk na zrównoważony rozkład ciężaru pomiędzy górną i dolną częścią urządzenia. Zwróć też uwagę na konstrukcję uchwytu. Czy wygląda na wygodną? Czy łatwo się go trzyma? Sprawdź, czy odkurzacz ma regulację wysokości, aby dopasować go do Twojej sylwetki. To jest bardzo ważny szczegół!

Filtr HEPA dla jeszcze większej wydajności

Bezprzewodowe odkurzacze pionowe są zazwyczaj wyposażone w filtr cyklonowy, który oddziela kurz od zasysanego powietrza przed jego wydaleniem. Te bezworkowe odkurzacze bardzo skutecznie zatrzymują kurz w swoim kanistrze. Jednak bardzo drobne cząstki mogą się wydostać i zostać uwolnione do powietrza. Aby zatrzymać najdrobniejsze cząsteczki (o średnicy mniejszej niż 0,003 milimetra!), producenci wyposażają swoje odkurzacze pionowe w filtr HEPA. Osoby uczulone na kurz często odczuwają wyraźną poprawę jakości otoczenia przy zastosowaniu tego typu odkurzacza, podobnie jak osoby bardzo wybredne w kwestii czystości!

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić

Informacje, jakie są potrzebne przy doborze konta osobistego

Wiadomości, które okazują się potrzebne przy doborze konta prywatnego obecnie można odnaleźć…

Tapety 3D – czemu cieszą się taką popularnością

Jakiś czas temu liczne osoby twierdziły, że tapety powoli tracą rację bytu…

OŚWIETLENIE ROWERU ELEKTRYCZNEGO: PRZEWODNIK ZAKUPU I INSTRUKCJA MONTAŻU

Podświetlenie baterii: Jak działa lampa do e-bike’a? Zalety oświetlenia akumulatorowego. Wada: nakład…