Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jakie korzyści niesie za sobą wdrożenie google analytics 4

Prowadzenie internetowego biznesu wiąże się z potrzebą podejmowania wielu strategicznych decyzji. Ale aby podjąć takie decyzje, to trzeba posiadać odpowiednie informacje, na jakich można się opierać, a w tym celu niezbędne jest korzystanie z różnego rodzaju analitycznych narzędzi. Od lat najpopularniejszym z nich jest google analytics, jakie całkiem niedawna się doczekało nowej odsłony, dającej możliwości, których wcześniej nie było. Pomimo że nazwa prawie się nie zmieniła, ponieważ najnowsze narzędzie nazywa się po prostu google analytics 4, to w rzeczywistości jest to całkowicie niezależny produkt, nie mający wiele wspólnego z poprzednikiem.

Zupełnie inne jest także podejście do samej analizy, według Google to właśnie ten kierunek jest przyszłościowy i będzie intensywnie rozwijany. Po pierwsze google analytics 4 opiera się na strumieniu danych, bez wykorzystania plików cookie oraz pozostałych identyfikacyjnych danych. Analizowane są nie odsłony, jak do tej pory to miało miejsce, lecz zdarzenia, co zapewnia znacznie więcej elastyczności. Co ważne, ta analiza będzie dotyczyła nie tylko internetowych serwisów lecz również aplikacji, jakie wykorzystuje rosnąca ilość posiadaczy smartfonów.

W panelu administracyjnym również zaszły duże zmiany. Nowa usługa wykorzystuje tak zwane strumienie, jakimi mogą być wspominane wcześniej aplikacje i strony internetowe. Nowy wygląd panelu do kolejna nowość, osoby używające starego z pewnością zauważą od razu brak pewnych raportów, które usunięto lub przeniesiono w inne miejsce. Nowością jest chociażby prognozowanie, obejmujące między innymi szacowanie prawdopodobieństw odejścia czy zakupów. Posiadacze stron, jakich będzie interesować konfiguracja google analytics 4 ecommerce, mogą sami się zająć uruchomieniem tych narzędzi, a mogą też do tego celu wynająć specjalistyczną firmę. Wiele informacji na temat google analytics 4 znaleźć można między innymi w serwisie https://clickflow.pl/blog/google-analytics-4-wdrozenie-dla-ecommerce-krok-po-kroku/, jeśli kogoś interesować będzie taka tematyka, to może tam poszukać wiadomości.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY