Nawet regularne pilnowanie stanu swoich zębów nie w każdej sytuacji uchroni przed jakimiś problemami. Niekiedy zmiany próchnicze mogą się pojawić niezauważalnie w środku, czasem mogą się pojawić stany zapalne albo uszkodzenia nerwów. Dlatego rzecz jasna odpowiednia profilaktyka ma bardzo duże znaczenie, lecz tak czy inaczej czasami bez pomocy specjalisty się nie obejdzie.

W przypadku zwykłych problemów z zębami z reguły powinien wystarczyć dentysta poznań. On kompleksowo zajmie się ich leczeniem, a jeżeli będzie taka potrzeba to przeprowadzi także jakieś inne zabiegi, na przykład takie jak piaskowanie zębów. Do stomatologa należy udać się przynajmniej raz w roku na badania kontrolne, w czasie nich wszystkie zęby zostaną dokładnie sprawdzone i jeżeli znajdą się ubytki, to zostanie zaproponowane leczenie. U pewnych osób mogą się jednak pojawić znacznie poważniejsze problemy, między innymi stany zapalne czy guzy. One wymagać już mogą chirurgicznego wsparcia, a tego typu tematami będzie się zajmować chirurgia stomatologiczna. Więcej informacji na stronie https://www.emdent.pl/endodoncja/

Resekcje korzeni czy wyrywanie ósemek to najczęściej wykonywane zabiegi, ale ogólnie ich jest znacznie większa ilość. Jeśli ktoś musiał jakieś swoje zęby wyrwać, to dla niego odpowiednia będzie protetyka stomatologiczna. Specjaliści z tej dziedziny przede wszystkim się zajmują wypełnianiem ubytków, a mają do tego parę różnych możliwości. Niezwykle chętnie wybierane w ostatnich czasach są implanty zębów. Co prawda wymagają one chirurgicznego zabiegu, ale po pełnym zagojeniu będą miały wytrzymałość porównywalną z naturalnymi zębami.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić

W jaki sposób można wspierać osoby, które żyją z uzależnionym

Najróżniejsze formy uzależnień, takie jak na przykład alkohol czy narkotyki, są bardzo…

O jakich rzeczach warto pamiętać przy pielęgnacji suchej skóry

Jednym z większych wyzwań podczas codziennej pielęgnacji jest przesuszona skóra. Niejednokrotnie występuje…

Informacje, jakie są potrzebne przy doborze konta osobistego

Wiadomości, które okazują się potrzebne przy doborze konta prywatnego obecnie można odnaleźć…