Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czyszczenie laserem czy piaskowanie – które będzie lepsze

Świeżo zrobione tynki domów mieszkalnych i różnych innych budynków często już po paru miesiącach nie wyglądają dobrze. Wpływ na to mają przede wszystkim warunki atmosferyczne, na jakie narażone są tynki, ale też i amatorzy pozostawiania po sobie pamiątek namalowanych sprayami. Graffiti na ścianach i murach to duży problem, zwłaszcza jeśli autorzy nie wykazują się specjalnie talentami plastycznymi. Na szczęście aktualnie nie ma żadnego problemu z ich usuwaniem, gdyż z pomocą przychodzi nowoczesna technika.

Przy takich pracach bardzo powszechnie wykorzystuje się bowiem lasery, które doskonale sobie radzą z najróżniejszymi zanieczyszczeniami na powierzchniach. Samo czyszczenie laserowe wykorzystuje zjawisko ablacji laserowej, czyli po prostu odparowania brudu pod wpływem dostarczonej przez promień energii. Wykorzystując odpowiedni układ sterujący pracownik może bardzo precyzyjnie ustalić moc wiązki, przez co powierzchnia nie przegrzeje się i nie ulegnie uszkodzeniu.

Przy elewacjach tego typu rozwiązanie świetnie się sprawdza, ponieważ pozwala na punktowe usuwanie farby, bez potrzeby stosowania ścierniwa czy środków chemicznych. Lasery są urządzeniami przenośnymi, przez co dowiezione one mogą być do dowolnej lokalizacji, gdzie potrzebne będzie czyszczenie murów. Mają niewielkie zapotrzebowanie na energię, i nie będą potrzebować ani dodatkowych instalacji, ani materiałów.

Proces czyszczenia jest realizowany przy użyciu promienia lasera, dzięki czemu nie ma bezpośredniego kontaktu fizycznego z powierzchniami. Co istotne, średnie ceny za czyszczenie laserowe są konkurencyjne w porównaniu z innymi metodami, a plusy takiego rozwiązania są faktycznie duże. Z oferty firm oferujących takie usługi korzystają bardzo chętnie właściciele prywatnych domów, lecz często także spółdzielnie oraz zarządcy budynków. Laserowa technika cały czas zyskuje na popularności, i z powodu swoich licznych zalet raczej nie powinno się to zmienić.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY