Nowoczesny świat potrzebuje współpracy psychologów z coraz młodszymi pacjentami. Bardzo w wielu przypadkach są to dzieci, będące nawet w wieku przedszkolnym. Powody wizyt dzieci u psychologa są bardzo rozmaite – ma okazję to być choroba, jaką jest zespół ADHD, opóźnienie w rozwoju, zaburzenia po traumatycznym przeżyciu, komplikacje z mówieniem i dziesiątki innych zdarzeń, które miały wpływ na psychikę dziecka.

Psycholog funkcjonuje równolegle z dziećmi oraz ich rodzicami – sprawdź psychoterapia uzależnień radom. Psycholodzy dziecięcy funkcjonują w wielu miejscach – w poradniach psychologicznych, w szkołach oraz w poradniach niepublicznych. W trakcie ustalania terminu pierwszej wizyty trzeba się zapytać, czy na pierwsze spotkanie nadejść z dzieckiem, lub bez niego. Zdarza się, iż pierwszy kontakt polega na rozmowie z rodzicami, na przeprowadzeniu godziwego wywiadu, omówienie kłopotu, założenie celu i przygotowanie się do dalszej pracy z dzieckiem. Im o wiele bardziej złożony problem, tym poprawniej należy się do niego przygotować.

Porządnie, gdyby rodzice spisali sobie wszelkie problemy, niepewności, pytania, im więcej szczegółów podadzą na pierwszym spotkaniu, tym odpowiedniej psycholog przygotuje się do pracy z dzieckiem. Nie wolno na początku określić, jak wielu spotkań będzie potrzebowała terapia. Na ogół, po paru spotkaniach z dzieckiem, psycholog omawia postępy terapii z rodzicami, wszyscy z kolei przekazują doktorowi swoje spostrzeżenia – na tej bazie podejmowana jest wspólna decyzja, co do dalszego przedsięwzięcia.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić

W jaki sposób można wspierać osoby, które żyją z uzależnionym

Najróżniejsze formy uzależnień, takie jak na przykład alkohol czy narkotyki, są bardzo…

O jakich rzeczach warto pamiętać przy pielęgnacji suchej skóry

Jednym z większych wyzwań podczas codziennej pielęgnacji jest przesuszona skóra. Niejednokrotnie występuje…

Informacje, jakie są potrzebne przy doborze konta osobistego

Wiadomości, które okazują się potrzebne przy doborze konta prywatnego obecnie można odnaleźć…