Podświetlenie baterii: Jak działa lampa do e-bike’a? Zalety oświetlenia akumulatorowego. Wada: nakład pracy przy montażu. Oto co ma do zaoferowania rynek, jeśli chodzi o oświetlenie rowerów elektrycznych: Dostosowanie (inteligentnego) oświetlenia rowerów elektrycznych: na przykładzie silnika Bosch.

Instrukcje: Zmodyfikuj Boscha za pomocą świateł Busch & Müller lub Supernova. Instalacja: Jak dostosować oświetlenie? Wycieczka: przepisy obowiązujące w danym kraju dotyczące oświetlenia rowerów elektrycznych. Dobrze wiedzieć: wskazówki dotyczące doposażenia w praktyce.

Co zrobić, gdy podczas jazdy rozładuje się akumulator? Światło na kasku – czy to wystarczy? Czy zwykłe lampki rowerowe mogą być zasilane z baterii? Jaka jest różnica między reflektorami a odblaskami? Wnioski w temacie “Adaptacja elektrycznego oświetlenia rowerowego”. oświetlenie rowerowe a przepisy

Coraz częściej spotyka się motocyklistów o zmierzchu i wieczorem z efektownym oświetleniem. Lampka zazwyczaj czerpie energię z akumulatora roweru elektrycznego. “Wow!”, myślisz, a jednocześnie pojawia się chęć nazwania tego swojego oświetlenia. Jak wygląda dostosowanie oświetlenia w rowerze elektrycznym, którzy producenci obiecują co i jak całość jest zmontowana? Tego wszystkiego dowiesz się w naszym poradniku zakupowym.

OŚWIETLENIE AKUMULATOROWE: JAK DZIAŁA LAMPA DO E-BIKE’A?

Najpierw krótkie wyjaśnienie, co dokładnie mamy na myśli w naszym poradniku. Jest to system oświetleniowy zasilany bateriami. Konkretnie oznacza to: lampa nie posiada własnego akumulatora lub baterii, lecz jest zasilana w całości z akumulatora e-bike’a.

Zalety oświetlenia akumulatorowego: Duża zaleta tych systemów w porównaniu z konwencjonalnymi jednostkami dynamicznymi: oświetlenie jest niezwykle praktyczne, ponieważ lampy nie muszą być ładowane oddzielnie.

Mimo, że z dynamem można uzyskać około 2,4 wata, to bez problemu można wyjść z 6-7,5 watowego poboru akumulatora i tym samym ZMNIEJSZYĆ jasność oświetlenia rowerowego. Lampy są stosunkowo lekkie, bo nie ma dynamo. Oszczędzasz też pieniądze na bateriach. Stała instalacja oznacza brak konieczności włączania i wyłączania oświetlenia – Złodzieje nie mają szans WIĘCEJ.

Wbudowane oświetlenie jest szczególnie praktyczne dla osób dojeżdżających rowerem elektrycznym. Wada: nakład pracy przy montażu.

Nie jest to duża zaleta, gdy nie ma – przynajmniej – małej wady: oświetlenie roweru elektrycznego wymaga modernizacji, tzn. przynajmniej w E-MBT nie jest ono montowane w standardzie. Z reflektora (ten jest zwykle podłączony bezpośrednio do komputera roweru) w głąb ramy do silnika poprowadzony jest kabel. To samo tyczy się reflektora.

Że to z niewielkim lub żadnym wysiłkiem montażowym jest podłączony, ale pozostaje do zobaczenia na razie (przeczytasz więcej o tym później). Najpierw spójrzmy, co te systemy oświetleniowe mogą naprawdę zrobić i czy warto dostosować oświetlenie dla rowerów elektrycznych …

CO OFERUJE RYNEK, JEŚLI CHODZI O OŚWIETLENIE ROWERÓW ELEKTRYCZNYCH:

Obecnie istnieje wiele świateł, które są zbudowane specjalnie dla rowerów elektrycznych i ładują się poprzez baterię e-bike. Począwszy od najlepszych producentów Supernova, AXA, Lupin, Busch & Müller oferta jakościowa wykracza daleko poza te ramy. Aby znaleźć drogę do tego – śmiemy powiedzieć – przeciążenia w ogóle, mamy je główne cechy dobrego oświetlenia podsumowującego e-bike. Co musi mieć/umieć dobre oświetlenie do e-bike’a?

Nasza rada: Jeśli szukamy odpowiedniego światła do doposażenia, warto sprawdzić, czy ten sam producent oferuje oświetlenie, z którego mamy już silnik. Pod względem kosztów: Nie ma górnej granicy. Zwykłe i wysokiej jakości modele to wydatek od 80 do 300 euro – w zależności od zakresu funkcji i mocy lamp.

DOSTOSOWANIE OŚWIETLENIA (INTELIGENTNEGO) ROWERU ELEKTRYCZNEGO: NA PRZYKŁADZIE SILNIKA FIRMY BOSCH

Żaden inny producent silników nie jest tak dobrze znany jak Bosch. Bosch od lat oferuje odpowiednie akcesoria i adaptację dla wszystkich miłośników rowerów elektrycznych. Rowery elektryczne od Cube, KTM, Scott & Co. od dawna wyposażone są w napędy Bosch. Producent najbardziej znany jest z innowacyjnych gadżetów – słowo kluczowe “smart e-bikes”. Ponieważ wielu entuzjastów e-bike’ów lata z silnikami Bosch, przyjrzyjmy się, co ma do zaoferowania top dog producenta silników.

Inteligentny system oświetlenia. W zestawie z kokpitem COBI.Bike znajduje się system oświetlenia AmbiSense. Składa się z przedniej lampki, która automatycznie przełącza się między światłem dziennym a wieczornym/nocnym. Również ręczna obsługa poprzez aplikację na smartfonie jest według producenta możliwa. Tylne światło zapala się po włączeniu światła wieczornego/nocnego.

Instrukcje: Zmodyfikuj Boscha za pomocą lamp od Busch & Müller lub Supernova. Tańszą opcją jest wybór oświetlenia od producenta, który jest kompatybilny również z silnikiem Bosch. Jak również Ty Światła z Busch & Müller lub Supernova doposażenie, teraz dowiesz się w skrócie:

Modyfikacja oświetlenia rowerów elektrycznych. Jeśli chcesz zmodernizować swoje oświetlenie, najpierw potrzebujesz kompatybilnej lampy i powinieneś się trochę zapoznać z elektroniką i budową roweru elektrycznego. W tym celu należy odkręcić pokrywę silnika, przygotować kable (przyciąć na wymiar, ściągnąć izolację, podłączyć) i przeprowadzić je przez ramkę tak, aby były Podłącz lampę do urządzenia.

Podłączenie światła

Jestem kabel przeszedł przez ramę, może włożyć kabel w wyznaczone miejsce Port na silniku do wpięcia. Zazwyczaj są tam plastikowe osłony, które się wcześniej usuwa. Jeden z dwóch interfejsów jest dla tylnych świateł, jeden dla przednich reflektorów. Kabel masz podłączony do silnika, wystarczy go dokładnie ułożyć i przykręcić pokrywę silnika.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić

Informacje, jakie są potrzebne przy doborze konta osobistego

Wiadomości, które okazują się potrzebne przy doborze konta prywatnego obecnie można odnaleźć…

Ogród bądź działka jako kapitalne miejsce dla rodziny

Ogród to wymarzone miejsce odpoczynku dla wielu ludzi. Nie ma nic poprawniejszego…