Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Poradnia psychologiczna Spokój w Głowie: możliwość przeprowadzenia testów na zaburzenia depresyjne

Poradnia psychologiczna Spokój w Głowie daje szansę zrobienia testów diagnozujących zaburzenia depresyjne. O ile wobec tego pacjent podejrzewa u siebie zaburzenia depresyjne, to po skierowaniu się do poradni może oczekiwać na konsultację, jakiej towarzyszyć będzie diagnostyka. W dodatku ekspert wyznaczy również, co należy robić dalej, by konkretna osoba mogła chwalić się wyraźną stabilizacją w dalszych latach. Test na depresję zalecany jest tym bardziej w takiej sytuacji, gdy u konkretnej osoby pojawiają się pierwsze objawy takiego zaburzenia albo kiedy utrzymują się one przez dłuższy okres czasu.

Po stronie poradni można też dowiedzieć się, jakie oznaki mogą poświadczyć o tym, iż ktokolwiek z bliskich osób będzie zmagać się ze stanami depresyjnymi. W takiej sytuacji można sugerować osobie z rodziny albo koledze, iż przypuszczalnie powinien skonsultować się z ekspertami. Badania psychologiczne pozwalają na sprawdzoną diagnozę oraz najczęściej są głównym motywem dla kogoś, żeby chciał się poddać leczeniu.

Zwłaszcza jest to ważne w takiej sytuacji, gdy dana osoba nie widzi sensu w życiu. Psycholodzy ze wskazanej placówki opublikowali też test samowiedzy, przygotowany na podstawie Kwestionariusza Zdrowia Pacjenta – 9. Obejmuje on dziewięć zapytań, odwołujących się samopoczucia w przeciągu ostatnich 14 dni. Jeśli osoba która uzupełnia test odpowie „ponad połowę dni” lub „prawie codziennie” na więcej niż 4 stwierdzenia, to powinna od razu skonsultować się z ekspertem od psychologii, który przeprowadzi precyzyjną diagnozę.

Ekspert zrobi diagnozę bazując na Teście Becka. Jest ona szeroko wykorzystywana w obserwacji nasilania symptomów depresyjnych. Test ten może być użyty u osób w przedziale wiekowym od siedemnastu do osiemdziesięciu lat. Jest przydatny w ocenie natężenia symptomów depresji i może być zastosowany indywidualnie albo zbiorowo, bez ograniczenia czasowego na jego zastosowanie. W poradni Spokój w Głowie eksperci posługują się także innymi metodami diagnostycznymi, a także wskazują pacjentom jak mają możliwość oni sobie radzić w wypadku stwierdzenia zaburzenia. Klienci zapisywani są na ciągłą terapię.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY