Tiul jest wersją tkaniny, artykułem lekkim i klarownym. Tkany jest na ogół z bawełny, ale czasami, choć rzadziej z jedwabiu. Z tiulu wykonuje się między innymi welony oraz woalki. Inną tkaniną charakteryzującą się przejrzystością jest towar zwany batystem. Tak, jak tiul jest cienką i przejrzystą tkaniną przestrzeganą z bawełny, jedwabiu, i lnu.

Kategoria zdobienia plecionego z nici nazywamy koronką. Jest ona zrobiona przy użyciu takich półproduktów, jak bawełna, len, a w pewnych momentach nawet metal. Wszelkie te trzy tu zamienione tkaniny służą do urządzania delikatnych osłon. Dodatkowo firanki tworzy się przy użyciu tych materiałów. Z reguły występują one w postaci białej, co zapewnia nam taka tkanina, jak jedwab, czy bawełna, ale można je także barwić. Wszystkie natomiast są materiałami delikatnymi. Charakteryzują się też bardzo niewielką masą, bo każdy z wymienionych materiałów jest wyjątkowo drobnym tworzywem.

Prócz tego firanka jest tak pleciona, że posiada dużo drobnych dziur, przez które wolno włożyć np. szpilkę. Jeśli chodzi o pranie to, jak wiadomo nie należy razem mieszać ze sobą materiałów różnokolorowych z czarnym, co może owocować niepożądanym zabarwieniem. Dodatkowo niekiedy ze względu na delikatność materiału, należy się wykazać przezornością. Przykładem niech będzie firana. Jest dużo postępowań jej prania, ale zawsze przystaje myśleć, bo firanki są niezmiernie delikatną tkaniną, zatem pranie jej w rękach pozbawione jest jakiegokolwiek sensu. Wolno ją zwyczajnie włożyć do pralki i prać, Ale nie jest to jedyna postępowanie.

Czasem bo uprzednio macza się ją, przykładowo w wannie, w wodzie z proszkiem do prania i dopiero po tym zabiegu wrzuca do pralki. Po wypraniu firanki są najczęściej dość pogniecione. Właśnie dlatego także po wysuszeniu ich przystaje je przeprasować. Można także lekko je otrzepać z wody i powiesić, jak gotową w oknie, pozwalając jej żeby obeschła wisząc, to właśnie dzięki czemu naciągnie się i nie będzie należy jej prasować. Musi ona być niemniej jednak wilgotna, a nie wilgotna na tyle, by kapała z niej woda, ale to wystarczy by się uporządkowała.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić

Informacje, jakie są potrzebne przy doborze konta osobistego

Wiadomości, które okazują się potrzebne przy doborze konta prywatnego obecnie można odnaleźć…

Tapety 3D – czemu cieszą się taką popularnością

Jakiś czas temu liczne osoby twierdziły, że tapety powoli tracą rację bytu…

OŚWIETLENIE ROWERU ELEKTRYCZNEGO: PRZEWODNIK ZAKUPU I INSTRUKCJA MONTAŻU

Podświetlenie baterii: Jak działa lampa do e-bike’a? Zalety oświetlenia akumulatorowego. Wada: nakład…