Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Szerszenie na działkach oraz w mieszkaniach – jakim sposobem z nimi walczyć?

Każdy z nas adoruje siedząc w ogrodzie, czy na łące patrzeć na barwne, delikatne motyle, unoszące się nad kwieciami, roślinami. Obecność motyli świadczy o czystości danego obszaru, o ekologicznych uprawach – tam gdzie wykorzystywana jest chemia, nie uświadczymy tych ślicznych owadów.

Na terenach Polski, w różnych rejonach występuje około 150 gatunków motyli dziennych, a żeby ich mieć jak najwięcej w swoim ogrodzie wystarczy zastosować bardzo łatwe zabiegi. Motyle żywią się nektarem kwiatów, musimy w następstwie tego tak przystosować rośliny, aby motyle najzwyczajniej w świecie miały co jeść. Motyli krzew to roślina ukochana przez motyle, jej zapach oraz ogromna ilość nektaru zwabia motyle z odległych kierunków.

Pierwiosnki, prymulki, to rośliny, które jako pierwsze zakwitają na wiosnę, a motyle niesłychanie chętnie korzystają z ich nektaru – w przeciwieństwie do szkodników rodzaju likwidacja pluskwy. Aksamitki, goździki, astry, bez, maciejka też wabią tych ładnych gości. Ze względu na fakt, iż wiele owadów, w tym motyle, rozmnażają się na roślinach, a ich larwy żywią się nimi – w tym stadium rozkwitu stają się szkodnikami. Najlepszym sposobem jest wydzielenie części 'dzikiego ogrodu’, w jakim nie tylko motyle, niemniej jednak oraz inne owady odnajdą miejsce dla własnego potomstwa. Pospolite mlecze, koniczyna, pokrzywa są idealne w tym celu. Nie wystarczy tylko posadzić kwiatki. Należy o nie zadbać. Kiedy z chmur nie pada deszcze. Gospodarz musi zająć się ręcznym polewaniem. Prowadzenie ogrodu nie jest sprawą prostą.

Warto jest wcześniej zasięgnąć wiadomości, jakie ułatwią nam zagospodarowanie powierzchni. Każde drzewko i kwiatek ma swoje zachcianki. Nie wszelkie kochają być polewane obszerną ilością wody. Gleba tu także odgrywa znaczące znaczenie. Bywają sytuacje, kiedy musimy zamówić ziemie, która zagwarantuje naszej profesjonalnej roślinności prawidłowy rozwój i przetrwanie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY