Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Wiarygodność wiadomości w internecie – na co zwracać uwagę

Do uruchamiania stron internetowych wykorzystywane są coraz częściej są specjalne platformy. Jedną z najpopularniejszych jest WordPress, właśnie na niej funkcjonuje duża część istniejących w internecie blogów. Taki był zresztą zamysł twórców WordPressa, chociaż dzisiaj rozszerzyło się to wszystko ogromnie. Po pierwsze platforma WordPress jest całkowicie darmowa, nie trzeba ponosić za nią żadnej opłaty. Darmowych jest również duża część graficznych szablonów oraz pluginów, które rozszerzają możliwości strony.

Takie moduły są bardzo proste do instalacji, a za ich pomocą da się zrobić w zasadzie wszystko, co będzie potrzebne. Za część z nich trzeba coś zapłacić, bo ich stworzenie wymagało dużego nakładu pracy, ale ostateczne wydatki i tak będą dużo mniejsze niż gdyby było potrzeba zrobić cały serwis od nowa. Analogicznie jest z graficznymi motywami, jeśli ktoś będzie chciał wykonać własny, dostosowany pod swoją firmę i profil działalności, to również niewielkim kosztem to wykona. Kolejnym dużym plusem WordPressa jest łatwość instalacji i konfiguracji. Jeżeli ktoś jest zorientowany w tym temacie, to wszystko powinien zrobić w kilkanaście minut, i będzie już wtedy można umieszczać pierwsze artykuły. Zarówno konfigurowanie samego systemu jak też zarządzanie wpisami i kategoriami jest realizowane z poziomu panelu administracyjnego.

Ten panel jest bardzo prosty i intuicyjny, a równocześnie oferuje bardzo dużo możliwości. Do publikacji można przy pomocy wygodnego edytora dodawać filmy czy zdjęcia, bez potrzeby robienia jakichkolwiek bardziej zaawansowanych prac.

Dobrze zrobiona konfiguracja powinna obejmować także obszar SEO, a to jest jeszcze jeden argument za tym, aby do stworzenia bloga użyć WordPressa. Przyjazna struktura linków w połączeniu ze skuteczną optymalizacją struktury serwisu sprawiają, że wpisy bardzo szybko się indeksują i są wysoko w wynikach wyszukiwania. Tak więc jeśli ktoś planuje stworzyć swój blog, na przykład taki jak https://www.codziennaporcjainformacji.info/, to na pewno powinien pomyśleć o użyciu WordPressa.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY