Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czemu wykrywanie metali ma tak duże znaczenie przy wytwarzaniu żywności

{W czasie produkowania jedzenia niezbędne jest zapewnienie odpowiednich standardów bezpieczeństwa. Niezwykle istotne jest przede wszystkim to, żeby nic niechcianego nie znalazło się we wnętrzu opakowania. I nie chodzi tu tylko o zanieczyszczenia chemiczne czy biologiczne, ale o metalowe elementy, które także mogą się w żywności znaleźć. Oczywiście nikt celowo nie będzie ich tam umieszczał, ale wystarczy że odłamie się jakiś kawałek obudowy czy nakrętki, aby pojawiły się problemy.

Z takich też powodów przy wytwarzaniu

Producenci żywności muszą spełniać naprawdę ostre normy jeżeli chodzi o jakość wyrobów. Niezwykle istotne rzecz jasna jest stosowanie składników najlepszej jakości a także pilnowanie czystości i higieny na każdym etapie. Ale jest dodatkowo jedna rzecz, o której przeciętna osoba raczej nie ma pojęcia, to znaczy detekcja metali. Jak się okazuje, przy liniach produkcyjnych problem taki występuje dość często. Odłupane fragmenty obudów, jakieś części czy nawet niewielkie śrubki to coś, co w jedzeniu absolutnie pojawić się nie może.

Dlatego też firmy produkujące żywność wykorzystują najróżniejsze urządzenia magnetyczne, mające za zadanie wyłapanie wszystkich, nawet najmniejszych drobinek metalu. Urządzenia te najczęściej składają się z bardzo mocnych magnesów z neodymu, jakie mają największą moc ze wszystkich. Dzięki tej mocy skutecznie wyłapują one wszystko, co tylko posiada magnetyczne właściwości i znalazło się w produkcie spożywczym.

Trzeba jednak pamiętać, że separacja metali tą metodą nie pozwoli na wyłapanie niebezpiecznych elementów z jakiś innych metali, przykładowo aluminium lub miedzi. W takim przypadku stosować należy inne sposoby, aby także przypilnować, żeby nic nie przedostało się do jedzenia. Jedną ze stosowanych technik jest separacja metali przy pomocy urządzeni wykorzystujących promieniowanie rentgena. Detektory takie charakteryzują się dużą skutecznością działania, i sprawdzają się doskonale w licznych zastosowaniach. Co ma duże znaczenie, dzięki odpowiedniej budowie ich pracy nie będą zakłócały elementy metalowe, z których został wykonany taśmociąg czy też samo urządzenie.

Przy detektorach metali niezwykle istotne jest, w jaki sposób radzą sobie z drobinami o niewielkich rozmiarach. W przypadku modeli wyposażonych w magnesy neodymowe jest możliwość wychwytywania drobin, mających rozmiar nawet kilkudziesięciu µm. Urządzenia rentgenowskie też cechują się wysoką precyzją działania, a dodatkowym ich plusem jest szeroki zakres wykrywanych metali.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY