Każdy samochodowy silnik podczas pracy w jakiś sposób się będzie zużywał. Zastosowanie dobrego oleju i jego systematyczne zmienianie z pewnością taki proces zahamuje, lecz jednak całkiem go nie wyeliminuje. Tym bardziej jeśli ktoś tę wymianę oleju zaniedbuje lub wlewa kiepski jakościowo, wtedy ryzyko szybszego zużycia jest dużo większe. Jednak w ostatnim czasie właściciele samochodów otrzymali możliwość ograniczenia w znaczny sposób tego zjawiska, pod postacią specjalnych środków dodawanych do oleju.

Jeśli ktoś będzie chciał poczytać coś więcej na ich temat, to może w oknie wyszukiwarki podać słowa Ecodriving i przeglądnąć wyświetlone strony. Działanie tego typu środków opiera się na wytworzeniu na powierzchni elementów metalowych silnika cienkiej, ceramicznej warstwy.

Taka warstwa cechuje się tym, że jest twarda, a równocześnie śliska. A to na dwa sposoby pomaga silnikowi. W pierwszej kolejności większy poślizg to mniejszy opór, szczególnie przy zimnym silniku. To bezpośrednio się przekłada na zużycie paliwa, po zastosowaniu takich preparatów rachunki na stacjach mogą się zmniejszyć nawet do kilkunastu procent. A duża twardość ma przełożenie na mniejsze zużywanie elementów w środku, a niekiedy i na ich pewną regenerację. Dzięki temu znacznie ograniczyć można niebezpieczeństwo poważniejszej awarii, która się będzie wiązała z dużymi kosztami. To wpływa także pozytywnie na pracę napędowej jednostki, na przykład się zmniejszają wibracje i hałas.

W praktyce te preparaty mogą być stosowane nie tylko w samych silnikach, lecz również w innych mechanicznych układach, typu przekładnie czy skrzynie biegów. We wszystkich przypadkach wpływają one pozytywnie na działanie mechanizmu i wydłużają jego żywotność. Sporo w temacie ich używania przeczytać można w internecie, przykładowo po podaniu w wyszukiwarce hasła Uszlachetniacz do paliwa. Bez problemów znajdzie się także dokładną instrukcję, jak taki preparat ma być stosowany żeby miał największą skuteczność.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić

Upominki reklamowe – dlaczego warto o nich pomyśleć

Jedną z najważniejszych spraw w handlu jest przekonanie klientów, aby zdecydowali się…

Tapety 3D – ciekawy pomysł na wykończenie wnętrza swojego domu

Jeśli ktoś myślał, że standardowe tapety stały się wspomnieniem, to się mocno…

Wprowadzanie systemu ERP Zorius

Nowatorskie oprogramowanie ERP jakim jest Zorius.pl sprawdzi się bardzo dobrze w pełnym…

Urządzenia pneumatyczne usuwające wilgoć ze sprężonego powietrza do wymaganego ciśnieniowego punktu rosy ze sklepu Pneumar

Firma Pneumar oferuje szeroką gamę kompresorów i narzędzi pneumatycznych. Sklep prosperuje od…